Konsultacje

Konsultacje dzieci i młodzieży

Konsultacja wstępna trwa od 1 do 3 spotkań. Podczas sesji konsultacyjnej ustalamy w czym i w jaki sposób mogę pomóc. W zależności od osoby i sytuacji pomocna może być pojedyńcza konsultacja, krótkoterminowa pomoc psychologiczna,, terapia przez sztukę, wsparcie rodziców, bądź podanie kontaktu do odpowiednich osób czy ośrodków.

W przypadku dzieci na konsultację składa się zabawa i rozmowa z dzieckiem, a także wywiad z rodzicem. W przypadku młodzieży, po wstępnej zgodzie rodzica na kontakt z psychologiem, rozmawiam z nastolatkiem/nastolatką.

Wsparcie rodziców

Oferuję także wsparcie wychowawcze dla rodziców (także dla rodziców niemowląt) oraz pomoc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami w relacji z dzieckiem.

Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?

Istotne jest, aby rozmawiać na temat ważnych zmian w rodzinie. nawet z najmłodszymi dziećmi Nie zawsze wiemy jak to zrobić, w zrozumiały i bezpieczny sposób. WIelu rodziców zastanawia się jak rozmawiać z dzieckiem, na tak zwane "trudne tematy" takie jak: rozwód, przeprowadzka, długi wyjazd rodzica, ciąża,, agresywne zachowania wobec rodzeństwa, choroba, śmierć.

Jeśli chcą Państwo się przygotować do takiej rozmowy z dzieckiem,, zapraszam do zgłoszenia się na konsultację. Jest także mozliwe, abyśmy taką rozmowę/zabawę z dzieckiem odbyli wspólnie.

Możliwe są konsultacje w domu u dziecka. O wizyty domowe proszę pytać mailowo lub telefonicznie.

W niektórych przypadkach jednorazowe bądź kolejne konsultacje wychowawcze mogą być udzielane telefonicznie bądź przez internet.