zdjęcie flickr.com Alex Alexi, no known copyrights

Terapia rodzicielska

Jeśli któreś z tych zdań jest Ci bliskie i decydujesz się na pracę nad sobą - zapraszamy.

Spotkania odbywają się indywidualnie (50 min)  bądź  z parą rodziców (70 min).

Czasem słyszymy "Nie chcę żeby moje dziecko miało takie problemy jak ja", "Chcę żeby moja córka była taka i taka". To na jakich dorosłych wyrastają nasze dzieci zależy w dużej mierze nie od naszych planów, ale od tego jacy jesteśmy my jako rodzice. Obok puli genów wnosimy w świat naszego dziecka nasze zachowania, nastawienia, poglądy,  relacje, historie rodzinne, emocje, lęki i nieświadome mechanizmy.  Dlatego tak często zdarza sie, że dziecko powtarza "błędy rodzica", mimo iż rodzic bardzo starał się  tego uniknąc. Dlatego też dorośli łapią się na tym, że czasem niechcący powtarzają te zachowania swoich rodziców, których bardzo u nich nie lubili.

Często pewne trudności przekazywane są z pokolenia na pokolenie, do momentu aż ktoś przyjrzy się im i  zrozumie. 

Między innymi dlatego wielu przyszłych i obecnych rodziców decyduje się na podjęcie terapii. Chcą pomóc swojemu dziecku,  przygotować się do nowej roli,  przyjrzeć się swojemu byciu rodzicem, czuć się pewniej i bardziej siebie jako rodzica lubić.

Terapię rodzicielską prowadzi u nas Milena Ryznar-Żak.


zdjęcie  freestocks.org no known copyrights

Wsparcie psychologiczne dla kobiet w ciąży i w połogu

Ciąża, okres połogu i wczesnego macierzyństwa to  czas bogaty w niezwykłe ale i trudne doświadczenia, które każda z nas przeżywa w niepowtarzalny sposób. Zdrowie mamy to także zdrowie jej dziecka, w trosce w oboje warto sięgnąć po pomoc gdy jest potrzebna.

Konsultacje dla kobiet w ciąży odbywają się trybie interwencyjnym, co z oznacza że czas pierwszego spotkania jest bardziej elastyczny niż na typowej konsultacji. W zależności od potrzeby może być to od 60 do 80 minut.    Konsultacje diady  mama-dziecko trwają 70 min.

 Prowadzi je  u nas Milena Ryznar-Żak